کارتن

کارتن

کارتن عبارت است از یک حجم تو خالی که به منظور ایمنی در جابجایی و حمل کالاها از محل تولید به محل مصرف استفاده می شود و متناسب با اشیایی که داخل آن قرار می گیرد، شرایط انبار و نحوه حمل و نقل، دارای ابعاد و اشکال گوناگونی می باشد که عمومی ترین شکل آن مکعب یا مکعب مستطیل است.

کارتن پلاستیکی دارای قابلیت مقاومت در برابر ضربه ، نور خورشید ، حرارت و  رطوبت و دهها مزیت دیگر و از همه مهمتر قیمت مناسب ، بهترین جایگزین برای کارتن های مقوایی می باشد. جعبه های شیک با انواع چاپ همراه با تنوع رنگ ، بهترین گزینه برای بسته بندی محصولات به منظور عرضه در داخل کشور و همچنین صادرات آن به خارج از کشور می باشد. از کارتن های پلاستیکی در مصارف زیادی حتی بدون نیاز به ضربه گیرهای فومیزه استفاده می شود.
شرکت ها و موسسات معمولاً برای بسته بندی محصولات خود به کارتن های متفاوت و متناسب با شکل و اندازه کالا نیازمند هستند یکی از نکات مهم در سفارش کارتن، دانستن روش صحیح اندازه گیری کارتن مورد نیاز است.
بدون استثناء همیشه سه بعد نشانگر اندازه جعبه کارتن است. این ابعاد عبارتند از طول، عرض و ارتفاع (البته به ارتفاع، عمق هم گفته می شود). این اندازه ها باید ابعاد داخلی جعبه باشند. طول، بُعد بزرگتر درب جعبه است. عرض، بُعد کوچکتر آن و ارتفاع یا عمق، بُعد عمود بر درب جعبه است.

 

Subscribe to RSS - کارتن

لینک های مرتبط